11 березня стало відомо про остаточний вихід з ладу російського телекомунікаційного супутника «Експрес-АТ1», що призвело до масштабних перебоїв у мовленні пропагандистських телеканалів від Калінінграда до Далекого Сходу, а також на тимчасово окупованих територіях України.
Супутник державного підприємства «Космічний зв’язок» вимкнувся ще 4 березня. Усі спроби відновити його роботу були безуспішними, і апарат офіційно визнано втраченим.
Перебої торкнулися ключових операторів «Триколор», «НТВ-Плюс» та створеного для окупованих територій каналу «Русский мир». Останній, який РФ використовує для поширення пропаганди на захоплених територіях України, наразі повністю паралізований.
Термін експлуатації «Експрес-АТ1» був розрахований щонайменше до 2030 року. Передчасна втрата дороговартісного обладнання демонструє наслідки санкцій та технологічну неспроможність Росії підтримувати складну інфраструктуру.
У ЦПД додають, поки Кремль витрачає мільярди на ракети для війни проти України, російська космічна інфраструктура фактично руйнується на очах.
Європейське виконавче агентство з питань освіти та культури (EACEA) ухвалило рішення припинити поточний грант у…
Столичні дороги взимку — це не лише сніг та ожеледиця, а й агресивні протиожеледні реагенти…
Вірус папіломи людини часто згадують лише в контексті жіночого здоров’я та профілактики раку шийки матки.…
Коли літній людині стає важко самостійно справлятися з побутом, родина починає шукати рішення, яке поєднує…
Киян та гостей столиці запрошують подивитися на маленьких альпак у столичному зоопарку. Про це йдеться на сторінці…
Barbour – это имя, которое на протяжении веков ассоциируется с безупречным качеством, британским стилем и…